ქუთაისის საერთაშორისო მოკლემეტრაჟიანი ფილმების ფესტივალი, რომლის პირველი გამოშვებაც ქუთაისში 2020 წლის 3-7 ნოემბერს გაიმართება, აცხადებს საკონკურსო შედეგებს.

 

ჯამში შემოსული ხუთასამდე ნამუშევრიდან საერთაშორისო მოკლემეტრაჟიანი ფილმების კონკურსისთვის (10-დან 30 წუთამდე ფილმები) 15 ფილმი შეირჩა, ხოლო საერთაშორისო სუპერ მოკლემეტრაჟიანი ფილმების კონკურსი (1-დან 5 წუთამდე ფილმები) 26 ფილმით დაკომპლექტდა.

 

აღნიშნული 2 სექციის გამარჯვებულ ფილმებს ჟიური ოქროს დინოზავრითა და დინოზავრის ნაკვალევით დააჯილდოვებს.

 

ქუთაისის საერთაშორისო მოკლემეტრაჟიანი ფილმების ფესტივალი გაიმართება ქუთაისში, საქართველოში. ფესტივალი გააერთიანებს საერთაშორისო და ადგილობრივი ფილმების ჩვენებებს და ამასთანავე რეჟისორებისა და სინეფილებისთვის ჩატარდება სემინარები და მასტერკლასები.

 

საერთაშორისო მოკლემეტრაჟიანი ფილმების კონკურსი:

 

კ. მარქსის ქუჩა N12 (საქართველო)

რეჟისორი – ირინე ჟორდანია

 

ჩვენს წასვლამდე (საქართველო)

რეჟისორი – ელენე ცაგარეიშვილი

 

ის რაც დარჩა (ბელგია)

რეჟისორი – სალვარ ჰიუგო

 

ო, დე! (საფრანგეთი)

რეჟისორი –  ვინსენტ ლონა-ფრანჩესკინი

 

ნახვამდის, ჩემო ბიჭო (იაპონია)

რეჟისორი – იუჩირო ნაკადა

 

სამშობლო (ბულგარეთი, საფრანგეთი)

რეჟისორი – კრისტინა სპასოვსკა

 

მენიუ ხვალისთვის (იაპონია)

რეჟისორი – ვუდი – კაზუჰირო კიუჩი

 

ჭადარი (თურქეთი)

რეჟისორი – მეჰმედ თილი

 

პერსონა (საფრანგეთი)

რეჟისორი – რემი რონდო

 

ნავსაყუდელი (იტალია)

რეჟისორი – ელენა გრიჯიო

 

სენიორი (დიდი ბრიტანეთი)

რეჟისორი – მაშა კლარკი

 

ქალი-მგელი (საფრანგეთი)

რეჟისორი – სვეტალა ტრებული

 

მშვიდად იყავი (ამერიკა)

რეჟისორი- იაია სიმაკოვა

 

თევზაობა (საქართველო, საფრანგეთი)

რეჟისორი – თორნიკე ბზიავა

 

ცუდი ქალიშვილი (რუსეთი)

რეჟისორი –  სვეტლანა სიგალაევა

 

საერთაშორისო სუპერ მოკლემეტრაჟი ფილმების კონკურსი:

 

სახეხელა (შვეიცარია)

რეჟისორი – ვიტალი ზ’ბრუნი

 

გოდება (ავსტრალია)

რეჟისორი – კიმბერლი უელსი

 

ნიჟარაში (საქართველო)

რეჟისორი – ლევან გელაშვილი

 

დრო (საქართველო)

რეჟისორი – გიორგი ჯანჯღავა

 

ტელესკოპით (საქართველო)

რეჟისორი – თუთა იოვაძე, ნიკოლ ბელსკაია, ანა გაბუნია

 

მარტო სახლში 2020 (საქართველო)

რეჟისორი – ვალერი ფიფია

 

მთა (ირანი)

რეჟისორი – თეიმორ ღადერი

 

ნოტი (ირანი)

რეჟისორი – სავაშ ეიდანი

 

წონასწორობა (სინგაპური)

რეჟისორი – ლიმანტარა სუტისნა

 

ცეცხლმაქრი (ესპანეთი)

რეჟისორი – როდრიგო სოპენა, იოანა სოლნადო

 

ჰიკიკოვიდი (იტალია)

რეჟისორი – ალესიო აიელო

 

ემი (საფრანგეთი)

რეჟისორი – არნო პროჩასონი

 

ნოურა (პაკისტანი)

რეჟისორი – მომინა ტარიქი

 

შედევრი (ამერიკა)

რეჟისორი – კრისტოფერ სატოლა

 

მსოფლიოში ყველა დროს (იტალია)

რეჟისორი –  რიკარდო მენიკატი, ბრუნო უგიოლი

 

თანაარსებობა (ირანი)

რეჟისორი – კომეილ სოჰეილი

 

ანდრეი (ავსტრალია)

რეჟისორი – ნატაშა კანტველი

 

მოახლეები (არგენტინა)

რეჟისორი – სოფია კასტრო

 

სტუდენტურიუმი (საქართველო)

რეჟისორი – ლუკა ფადიურაშვილი

 

ირონია (ავსტრალია)

რეჟისორი – რადეი ჯეგათევა

 

ამაღლება (საფრანგეთი)

რეჟისორი –  ანას ჰონვო ზბოროვსკი, ბობ ფოკუა

 

ტრემორი (ინდოეთი)

რეჟისორი – რამეშ ლაქსმანდრაო ჰოლვოლე

 

ეპილოგი (პოლონეთი)

რეჟისორი –  არკადიუშ ბარტოსიაკი

 

თავისუფლება (ესპანეთი)

რეჟისორი – მარკოს სასტრე

 

დეჟა ვუ (საქართველო)

რეჟისორი – გიორგი ქართველიშვილი

 

განქორწინების სამასართლო კარანტინისას (ამერიკა)

რეჟისორი – ჯონ უილიამ სისკელი IV